Cilt Bakımı – Anti Aging

Dermokozmetik Uygulamalar

Anti Aging (Yaşlanma Önleyici)

Yaşlanma belirtileri yüzünüzde belirmeden ve daha kapsamlı uygulamalar yaptırmaya gerek kalmadan anti aging cilt bakımı yardımıyla cildinizdeki yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz. Zaman içerisinde yüzünüzde oluşacak kırışıklıkları engelleyebilir ve hayat tarzınızda değişiklikler de yaparak cilt bakımlarının sonuçlarını iyileştirebilirsiniz. Henüz sorunlar başlamadan “koruyucu” tedbirler alınmasını sağlayan cilt gençleştirici cilt bakımlarını uzman dermatologlara yaptırarak cilt sağlığınızın devamlılığını sağlayabilirsiniz.

 

Cilt gençleştirme bakımı söz konusu olunca genellikle yaşlılık akla gelse de anti aging uygulamalarının kapsamının daha geniş olduğu unutulmamalıdır. Anti aging cilt bakımları cildi gençleştiren, sıkılaştıran, canlandıran, cildin nefes almasını sağlayan ve yaşlılık belirtilerinin meydana gelmesini geciktiren uygulamalardır.

Anti Aging Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Uygulama yaptıracak kişinin yaşı, cinsiyeti, cilt yapısı ve cildindeki sorunlar analiz edilerek gerçekleştirilen anti aging cilt bakımı kapsamlı bir bakım uygulaması olarak bilinir. Kişiye özel kurgulanması gereken bu cilt bakım kürünün temel amacı ciltteki antioksidan, mineral ve vitamin eksikliklerinin giderilmesi ve bu yolla yaşlanma belirtilerinin azaltılmasıdır.

 

Cildin sağlıklı hale gelmesi için ihtiyaç duyduğu özel maskelerin uygulanmasıyla gerçekleştirilen anti aging cilt bakımı farklı uygulamaları da gerektirebilir. Vitamin ve hormon replasmanı, özel beslenme programı, egzersizlerin ve cilt bakımlarının yardımıyla kişinin alacağı sonucun iyileştirilmesi amaçlanır. Yaşlanma önleyici cilt bakım uygulamalarının cildin alt katmanlarına etki etmesi gerekir. Cilt sağlığını ve görünümünü asıl etkileyen hücrelerin cildin alt tabakasında bulunması anti aging cilt bakımı uygulamalarını çeşitlendirmektedir.

 

Mezolifting, PRP, peeling, dermaterapi gibi dermakozmetik uygulamalar da anti aging cilt bakımına eklenebilir. Hem mevcut sorunların giderilmesini hem de sorunlar henüz ortaya çıkmadan cildin yenilenmesini sağlayan bu dermakozmetik yöntemler kişinin cildinin canlanmasını ve doğal bir ışıltıya sahip olmasının yolunu açacaktır.

Kimler Anti Aging Cilt Bakımı Yaptırabilir?

Anti aging cilt bakımı uygulamasını yaptırmak için orta yaşlara gelinmesini beklemek doğru bir yaklaşım olarak kabul edilmez. 20’li yaşların ortalarına gelinmesi ile birlikte yaşlılık belirtilerini geciktirmek için cilt bakımı yaptırılabilir. Yaşam tarzı, stres, hava kirliliği ve genetik faktörlerin cilde olumsuz etkileri bariz bir şekilde başlamadan yaptırılan cilt bakımlarının faydasının artacağı unutulmamalıdır.