Cilt Bakımı – Vakumlu Temizleme ve Peeling

Dermokozmetik Uygulamalar

Vakumlu Temizleme ve Peeling

Hava kirliliği, beslenme yanlışları ve ilerleyen yaşla birlikte ciltte oluşan ölü dokuların yok edilmesi; cildin canlandırılması ve nefes almasını sağlamak için yapılan vakum temizleme ve peeling uygulamaları cilt sorunlarının giderilmesi adına en çok tercih edilen cilt bakım yöntemleri arasında yer alır.

 

Cildin gözeneklerinin açılmasını sağlayan vakum temizleme  ve ciltteki ölü derilerin giderilmesi için uygulanan peeling ile birlikte cilt yenilenir ve oluşması muhtemel cilt sorunlarının önlenmesi amaçlanır. Daha sonrasında cilde uygulanan besleyicilerle de bakım seansı sonlandırılır.

Vakumlu Temizleme Ne İşe Yarar?

Cildin gözeneklerinin yumuşatılarak siyah noktaların ve ciltte biriken ölü hücrelerin cilde zarar vermeden alınmasını sağlayan vakumlu temizleme işlemi sonrasında ciltte parlaklık oluşur. Aknelerin ve siyah noktaların yol açtığı görünüm giderilerek cildin nefes alması sağlanır.

 

Parlayan, gözenekleri açılan ve aynı zamanda pürüzsüzleşen cilt çok daha sağlıklı hale gelir. Böylece cildin temizlenmesiyle oluşabilecek ya da artabilecek akne problemlerinin de önüne geçilebilir. Vakumlu temizleme uygulamasının diğer bir avantajı da cilt temizliğinin derinden yapılmasını sağlamasıdır. Kan dolaşımının da artmasını tetikleyen bu cilt bakım yöntemi cilde daha fazla kan ve dolayısıyla daha fazla mineral ve vitamin oluşmasını da mümkün hale getirir. Uygulama sırasında cilde zarar verilmediği için herhangi bir yan etki ortaya çıkmaz; kişi seans sonrası cildinin daha sağlıklı hale geldiğini hemen fark edebilir. Yaşlanmaya meyilli, yağlı, siyah nokta oluşumu gözlenen, akne sorunu olan ciltlerde vakumlu temizleme etkili sonuçların alınmasını sağlar.

Peeling Ne İşe Yarar?

Cildin nefes almasını ve ölü derilerden arındırılmasını sağlayan diğer bir cilt bakımı uygulaması da peelingtir. Peeling bitkisel ya da kimyasal içerikli olabilir. Peeling uygulamadan önce kişinin cildinin analiz edilmesi uygulanacak peeling yönteminin belirlenmesi için gereklidir. Kişinin cilt problemlerinin giderilmesi için en doğru peeling yöntemini dermatologlar belirleyecektir.

 

Cilt bakımı kapsamında yapılan soyma işlemlerinde kişinin cilt sorunlarına bağlı olarak yüzeysel, orta derecede ve derin soyma işlemleri gerçekleştirilebilir. Cilt sorunlarının engellenmesi adına daha çok bitkisel peeling yöntemleri tercih edilirken, mevcut cilt sorunlarının giderilmesi için kimyasal ve enzim peeling yöntemlerine başvurulabilir. Kimyasal peeling uygulamasında cildin soyma derinliğine bağlı olarak geçici kızarıklıklar oluşabilir. Seans sonrası cildin toparlanması için dermatologların önerilerine uyulmalıdır.