Cilt Gençleştirme

Dermokozmetik Uygulamalar

Cilt Gençleştirme (Anti-Aging) Uygulamaları

Yaşımızın ilerlemesine rağmen her zaman genç ve bakımlı olmayı isteriz. Cildimizde kırışıklıklar hiç oluşmasın, zamanın izleri yorgunluk emareleri olarak yüzümüzde yer etmesin diye dermakozmetik uygulamalardan destek alırız. Konusunda uzman ve deneyimli dermatologlar aracılığı ile cildimize yapılan uygulamalar sayesinde; daha genç, daha ışıltılı, daha aydınlık, daha sağlıklı ve daha esnek ciltlere sahip olabiliriz.

 

Cilt gençleştirme uygulamaları çeşitli olsa da temel amaçları aynıdır. Ciltteki kırışıklıkları, sarkmaları, izleri ve çukurları azaltmak; aynı zamanda cildin elastikiyetlerini arttırmak cilt gençleştirme uygulamalarının odak noktasıdır.

 

Tüm cilt gençleştirme uygulamalarının uzman ve deneyimli dermatologlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Uygulamaların kolay ve sorunsuz gerçekleştirilip istenmeyen yan etkilerin oluşumunun azaltılması için dermatologlardan yardım alınması önemlidir. Cilt sorunlarını analiz eden ve cildin gereksinim duyduğu tedaviyi belirleyen dermatologlar uygulamaların faydalarından maksimum verim elde edilmesini sağlar.

Cilt Gençleştirme Uygulamaları Ne İşe Yarar?

Ciltte oluşan sarmaların, kırışıklıkların, renk farklılıklarının, lekelerin, yara ve akne izlerinin, göz çevresindeki sorunların, cilt problemlerinin, mimiklerin etkisiyle oluşan izlerin, cilt lezyonlarının giderilmesini sağlayan cilt gençleştirme uygulamaları kişilerin özgüvenlerini yerine getirir; aynı zamanda geçmiş yılların ciltteki etkilerini hafifletir.

 

Cilt gençleştirme kapsamında gerçekleştirilen dermakozmetik uygulamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Dermaterapi: Cilt üzerinde açılan mikro kanallardan büyüme faktörü, vitamin ve mineraller içeren serum cilde yedirilerek cildin alt katmanlarından başlayan bir iyileşme elde edilmesi sağlanır.

 

Fraksiyonel Lazer; Cildin hem alt hem de orta tabakasına etki eden fraksiyonel lazer uygulamasında, ciltte mikro kanallar oluşturularak kontrollü yara iyileşme sürecinin gerçekleştirilmesi ve cildin kendini toparlaması amaçlanır.

 

Plazma Enerjisi Tedavileri: Ciltteki fazla dokuların buharlaştırılmasını sağlayan bu uygulama ile yara izleri, kırışıklıklar, akne izleri ve çatlaklar giderilerek cildin gençleştirilmesi sağlanır.

 

Botoks: Dermakozmetik uygulamalar arasında en çok bilinen botoks uygulaması ile cilt gençleştirilebilir. Yüz kaslarının fonksiyonlarını azaltan ve bu yolla cildin onarılmasını sağlayan botoks uygulaması kolaylığı ve pratikliği ile kişilerin hayat konforunu arttırmaktadır.

 

PRP: Cildi onarmak ve gençleştirmek için uygulanan PRP uygulamasında kişinin kendi kanı kullanılır. Kişiden alınan kandan trombosit yoğunluğu yüksek jel elde edilir ve cilde enjekte edilir. PRP; cilt gençleştirme yöntemleri arasında en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.

 

Bu yöntemler dışında kimyasal ve enzim peeling, erbiyum lazer, dolgu, İğneli radyo frekans (RF), ip uygulamaları ve mezoterapi gibi dermakozmetik uygulamalar da cilt gençleştirilmesi amacıyla gerçekleştirilir. Cilt analizi yapan dermatologlar kişilerin ihtiyaçlarını belirleyerek kendileri için en uygun tedavi yöntemini belirlerler.