Dermaterapi

Dermokozmetik Uygulamalar

Dermaterapi

Daha genç görünen, daha pürüzsüz, daha ışıltılı ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmak hepimizin hayali… Stresli yaşam, ilerleyen yaş, hava kirliliği ve cilt yapısındaki farklılıklar nedeniyle zaman içerisinde cansızlaşan ve bozulan cildimizi yenilemek ise düşündüğümüzden daha kolay!

 

Dermaroller aleti kullanılarak gerçekleştirilen “Dermaterapi” seansları sırasında cildin en üst tabakasında yani dermal dokuda yenilenme ve bu yenilenmeye bağlı olarak cilt problemlerinde düzelmeler gerçekleştirilebiliyor.

 

Zaman içerisinde yaşam tarzına da bağlı olarak ciltte oluşan;

 

  • Çatlaklar,
  • Sarkmalar,
  • Genişlemiş gözenekler,
  • Renk farklılıkları,
  • Sivilce izleri,
  • Göz çevresinde oluşan sorunlar,
  • Boyun ve dekolte bölgesindeki cilt problemleri ve
  • Yara izleri dermaterapi tedavisiyle büyük ölçüde sorun olmaktan çıkarılıyor.

Dermaterapi Nasıl Uygulanır?

Dermaroller aleti ile gerçekleştirilen Dermaterapi seansı sırasında cildin dermal tabakasında kontrollü ve bilinçli olarak deformasyon yaratılması amaçlanır. Mutlaka deneyimli ve uzman dermatologlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu işlem sırasında ciltte açılan mikro kanallardan geçmesi için büyüme faktörlü vitamin, mineral, bitkisel kök hücre ekstresi içeren serum cilde yedirilir.  Ciltte açılan mikro kanallarda minimum düzeyde kanama görülebilir, fakat hastanın hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek bir sorun yaşanmaz. İstenen sonucun elde edilmesi adına uygulanacak seans sayısı hastanın ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Dermaterapi Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Boyun bölgesi, dekolte bölgesi, çene, yanak, alın, şakaklar ve elmacık kemikleri çevresine uygulanan Dermaterapi seansları sonrasında ciltte gözle görülür değişimler meydana gelir. Üstelik değişimlerin fark edilebilmesi için uzun süre beklemeye de gerek yoktur. Dermaterapi hızlı sonuç veren ve seans süreleri kısa olduğu için oldukça konforlu bir yöntemdir.

 

Dermarollerin şekline bakıldığında çelik iğnelerin çok can yakacağı düşünülse de seans öncesi cilt uyuşturularak acı hissedilmesi engellenir. Üstelik dermaroller oldukça kontrollü uygulandığı için cildin derin katmanlarına ulaşmaz.

 

Dermaterapinin avantajları arasında iyileşme sürecinin hızlı olması da bulunur. Seans sonrası maksimum bir hafta içerisinde kişinin Dermaterapi yaptırdığına dair tüm belirtiler ortadan kalkar.

 

Dermaterapi; yan etkisi az olan ve çok etkili bir cilt güzelleştirme yöntemi olarak tanımlanabilir. Uzman ve deneyimli dermatologlar tarafından gerçekleştirilen bu yöntem cilt problemlerini ortadan kaldırarak uygulandığı vücut bölgesine doğal bir ışıltı katar.