Erbium Lazer – Fraksiyonel Lazer

Dermokozmetik Uygulamalar

Erbium Lazer

Cildinizde aşırı yağlanma varsa, cilt lekeleri nedeniyle rahatsızlık yaşıyorsanız, göz ve dudak çevresindeki çizgiler moralinizi bozuyorsa ve cildinizdeki aşırı yağlanmadan şikayetçiyseniz Erbium Fraksiyon Lazer uygulaması ile daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

 

Dalga boyu 2940 nanometre olan erbiyum lazer cilt problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Dokulardaki suyun hızla buharlaştırılmasını sağlayan Erbium lazer güvenli ve kontrol edilebilir doku ablasyonu için uygulanan bir yöntemdir. Derinin epidermis yani en üst tabakasının soyulmasını sağlayarak cildi yenileyen bu lazer ışını tedavisi cildin kendisini çok hızlı bir şekilde yenilemesini mümkün hale getirir.

 

Erbiyum lazer ile;

 

  • Cilt lekeleri,
  • Ciltte yerleşen izler,
  • Epidermal lezyonlar,
  • Göz çevresindeki çizgiler ve
  • Dudak çevresindeki karışıklıklar giderilebilir.

 

Erbiyum lazer tedavi yönteminin en büyük avantajlarından biri tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilmesidir. Konusunda uzman ve deneyimli dermatologlar tarafından uygulanması halinde ciltte minimum etkiye yol açan Ebrium Yag lazer seansları kişilerin cilt sorununa göre değişebilir. Uygulama öncesi kişinin genel sağlık durumunun değerlendirilmesi gerekir. Seans sonrası kişi kısa günlük hayatına geri dönebilir.

Fraksiyonel Lazer

Sadece cildin en üst katmanına etki eden Ebrium lazerden farklı olarak; fraksiyonel lazer hem cildin en üst tabakasına hem de orta tabakasına (dermis) etki eder. Fraksiyonel lazer uygulamasında ciltte soyulma işlemi yapılmaz doğrudan mikro kanallar açılır. Meydana gelen kanallar normal yara iyileşme sürecine girer ve bu süreçte cildin en üst kısmında gerginlik oluşur.

 

Erbium lazer uygulaması gibi Fraksiyon lazer uygulama seans sayıları da kişinin cilt problemine göre değişiklik gösterir. Etkili sonuçların alınması için ortalama 3-5 seans uygulama yapılması gerekir. Fraksiyon lazer seanslarından sonra ciltteki kollajen lifler yeniden yapılandırılır ve bu yapılanma işlemden sonraki bir yıl sürecinde de devam eder.

 

Fraksiyonel lazer ışınlarının cildin orta tabakasına ulaşması ve işlem sırasında ciltte mikro kanalların oluşmasına bağlı olarak seans sonrası uygulama bölgelerinde kızarıklıklar ve kabuklanmalar oluşabilir. Yaklaşık dört günün ardından ciltte fraksiyon lazer yapıldığına dair hiçbir iz kalmaz.

 

Fraksiyon lazer ile;

 

  • İnce kırışıklıkların giderilmesi,
  • İyi huylu benlerin ve siğillerin yok edilmesi,
  • Ciltteki lekelerin ortadan kaldırılması,
  • Cildin gençleştirilmesi mümkündür.