İp Uygulamaları

Dermokozmetik Uygulamalar

İp Uygulamaları

Zaman geçip yaş aldıkça cildimiz yer çekimine yenik düşmeye başlar. Kırışıklıklar oluşur, sarkmalar meydana gelir ve cildimiz elastikliğini zaman içerisinde kaybeder. Görüntümüz değişir, yılların izleri yüzümüzde yer eder. Farklı dermakozmetik uygulamalarla yaşlanma belirtilerini geciktirmeye ve yüzümüzden silmeye çalışırız. Bu uygulamalar arasında en etkili olanlardan biri de şüphesiz ip uygulamalarıdır.

 

Cildimizde oluşan kırışıklıklar, sarkmalar ve yaşlılık belirtileri iple yüz asma tedavisi sayesinde giderilebilir. Düz, kılçıklı, konili ve tırnaklı ip çeşitleri arasından uygun olan seçildikten sonra; işlem yapılacak kişinin cilt analizi sonuçlarına göre en uygun ip tercihi uzman dermatologlar tarafından yapılır.

İplerle Yüz Germe (Face Lift)

Yaşlanmayla birlikte cildin sarkması sonucu yüzde meydana gelen yaşlı ve yorgun görünüm cerrahi olmayan yöntemlerle giderilebilir. Lokal anestezi altında uygulanan ip askı yöntemiyle deri kesilmeden ve dikiş atılmadan sarkma olan bölgeler yukarı doğru çekilir. Uygulama esnasında kullanılan özel ipler; özel iğnelerle deri altına yerleştirilir ve istenen oranda çekilerek kişinin yüzündeki zaman izlerinin ortadan kaldırılması amaçlanır.

 

İp askı yöntemi ile yüz germe işleminin gerçekleştirilebilmesi için cildin analiz edilmezi gerekir. Sarkma derecesinin ne kadar olduğu kadar cilt dokusunun asmaya uygun olup olmadığının da belirlenmesi uygulamanın başarısını doğrudan etkileyecektir. Yaklaşık 30 ile 45 dakika süren Face Lift uygulamasının ardından kişi günlük hayatına geri dönebilir. Uygulamadan bir hafta sonra hiçbir belirti gözlenmez ve kişi görünümündeki iyileşmeyi hemen fark edebilir. İp askı yönteminin mutlaka uzman ve deneyimli dermatologlar tarafından uygulanması gerekir. Uygulama basit ve konforlu olsa da uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde ciddi yan etkilerin oluşması ihtimal dahilindedir.

V Lift Yüz Germe

Cildinde aşırı sarkma olmayan ve henüz kırışıklıkları derinleşmemiş kişilere uygulanan V Lift Yüz Germe yönteminden hem erkekler hem de kadınlar yararlanabilir. Genç, dikkat çekici ve dinamik görünmek isteyen kişiler uygulama sonrası yüzlerinin hatlarının belirginleştiğini fark edebilirler.

Uni Cog Yüz Asma

Yüz germe işlemleri sırasında ameliyat iplerinin kullanıldığı bu yöntem daha çok yaşı ilerleyen ve çizgileri oturan kişiler tarafından tercih edilir. Hassas ve gevşek dokularda dahi etkili olabilen bu yöntem radikal değişimler bekleyen hastaların beklentilerini karşılamak üzere uygulanır.

İp Uygulamalarının Avantajları

İp uygulamaları daha genç görünmek için cerrahi yöntemlere başvurma zorunluluğunu ortadan kaldıran dermakozmetik çözümlerdir. Pratik bir şekilde uygulanırlar ve cerrahi operasyonlara göre daha uygun fiyatlıdırlar. Genel anestezi verilmeden gerçekleştirilen ip uygulamaları hızlı ve kolay bir biçimde cildin genç görünmesini sağlamalarıyla da avantajlarını arttırmaktadır.