Nd: Yag Lazer

Dermokozmetik Uygulamalar

Nd: Yag Lazer

İstenmeyen tüylerin azaltılması ve yok edilmesi amacı ile kullanılan Nd: Yag lazer; 1064 nanometrelik dalga boyu ile kıl köklerini besleyen kılcal damarlara ulaşabilir. Diğer lazer epilasyon yöntemlerinden farklı olarak tüm cilt tipleri için kullanılabilen Nd: Yag lazer vücudun en geniş bölgelerinde de güvenle kullanılabilir.

 

Nd: Yag lazer tüm kıl tiplerinde ve cilt renklerinde aynı başarıyı gösterebilir. Bunun temel nedeni az önce de belirttiğimiz gibi lazer ışınlarının dalga boyunun geniş olması ve kıl foliküllerini besleyen damarları hedef almasıdır.

Nd: Yag Lazer Vücudun Hangi Bölgelerinde Uygulanabilir?

Nd: Yag lazer vücudun tüm bölgelerinde güvenle kullanılabilir. Yüz, çene, koltuk altı, bacak, sırt, göğüs ve genital bölge gibi cildin hassaslaştığı bölgelerde de çok başarılı sonuçlar alınabilir.

Lazer Epilasyon Seansları Ne Kadar Sürer?

Epilasyon yapılacak bölgedeki kıl köklerinin direnci, kılların kalınlığı değerlendirilmeden seans sayısı hakkında net bilgi verilemez. Ancak genelleme yapmamız gerekirse Nd: Yag lazer epilasyonunun 4-6 seans tekrarlandığı takdirde tüylerin %60 ila %90 oranında azalabileceğini söyleyebiliriz. Nd: Yag lazer epilasyon seanslarının tekrarlanabilmesi için yaklaşık 6 haftalık bir sürecin geçmesi gerekir.

Nd: Yag Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Eski dönemlerde lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin en büyük sorunu cilt tipine uygun lazer tedavilerinin olmamasıydı. Açık tenli ve kumral kişiler için lazer epilasyon yapılabilirken çok koyu tenli kişilere güvenli alternatif sunulamıyordu. Nd: Yag lazerin ortaya çıkmasıyla birlikte çok koyu tenli kişiler bile istenmeyen tüylerinden kurtulma şansı yakaladılar.

 

Cilde rengini veren melaninleri hedeflemediği için Nd: Yag lazer esmer tenli kişilere de lazer epilasyon teknolojisinden yararlanma imkanı sunmuştur. Aynı zamanda bu yöntemin vücudun tüm bölgelerinde güvenle kullanılabilmesi de en büyük avantajları arasında yer alır.

 

Nd: Yag lazerin diğer bir özelliği de seans aralarının diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre uzun olmasıdır. Az önce de belirttiğimiz gibi seans aralarında 6 – 8 haftalık bir bekleme süreci vardır.

 

Oldukça etkili olan bu lazer epilasyon yöntemini mutlaka dermatologların uygulaması gerekir. Epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin cilt yapılarını inceleyen dermatologlar güvenli bir şekilde işlemleri gerçekleştirir. Seanslar sırasında kullanılan lazer cihazlarının niteliğinin de çok önemli olduğunu belirtmek istiyoruz. Nd: Yag lazer epilasyon sırasında kullanılan lazer epilasyon cihazlarının mutlaka FDA onayının bulunması gerekir.