Plazma Enerjisi Tedavileri

Dermokozmetik Uygulamalar

Plazma Enerjisi Tedavileri

Dermakozmetik sorunlarının birçoğuna çözüm üretebilen niteliklere sahip olan plazma enerjisi; sorunlu cilt bölgelerine uygulandığında cilt alanını hızla iyonize ederek cilt fazlalıklarını buharlaştırma yoluyla etkisini gösterir.

 

Avrupa ülkelerinde uzun süredir deri hastalıkları ve cilt kırışıklıklarının tedavisinde kullanılan plazma enerjisi, cihazın cilde yaklaştırılmasıyla birlikte ortaya çıkan ısının deri fazlalıklarını buharlaştırmasıyla cilt sorunlarını çözer.

 

Mutlaka uzman ve deneyimli dermatologlar tarafından uygulanması gereken plazma enerjisi tedavileri hızlı ve güvenli bir şekilde cilt problemlerinden kurtulmayı sağlar. Cildini yenilemek, gençleştirmek ve cildine doğal bir ışıltı kazandırmak isteyen kişilerin giderek daha sık tercih ettiği plazma enerjisi tedavi seansları sonrası kısa sürede değişim gözlenebilir.

Plazma Enerjisi Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

  • Siğillerin,
  • Et benlerinin,
  • Yara izlerinin,
  • Kırışıklıkların,
  • Akne izlerinin,
  • Çatlakların ve
  • Göz kapağı düşüklüğünün ameliyatsız tedavisinde plazma enerjisinden yararlanılabilir.

 

Plazma enerjisi tedavi seanslarının süresi ciltte yapılmak istenen değişimlerin boyutuna göre farklılık gösterebilir. Seans sonrası ciltte minik boyutta kabuklanmalar oluşabiliyor. Ortalama 7 gün  sonra kabuklanmalar kendiliğinden ortadan kalkıyor ve kişi yenilenmiş cildinin keyfini çıkarabilir.

 

Plazma tedavisine başlamadan önce uygulama yapılacak cilt bölgesine lokal anestezik kremler sürülür. Krem etkisini gösterdikten sonra işlem uygulanır ve 5 – 20 dakika süren seans sonrasında kişinin görünümünde iyileşmeler başlar.

Plazma Enerjisi Tedavilerinin Avantajları Nelerdir?

Plazma enerjisi tedavileri pansuman gerektirmez, kolay uygulanır, güvenlidir ve kişinin günlük yaşantısına engel olmaz. Cildi gençleştiren bu yöntem özellikle göz kapaklarında sarkma, göz çevresinde kırışıklıklar ve sarkıklar oluşan kişiler tarafından güvenle tercih edilebilir. Sadece tek bir seansında bile başarılı sonuçlar elde edilebilen plazma enerjisi yara izlerinde, dudak ve çevresindeki kırışıklıklarda ve doğum çatlaklarında da oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

 

Plazma enerjisinin en büyük avantajlarından birinin cildin hem üst hem de alt katmanlarında etki etmesi olduğunu söyleyebiliriz. Etki derinlemesine olduğu için cildin alt katmanlarından başlayan iyileşme hareketi tedavinin kalıcılığını arttırmaktadır. Gençleşmek ve yılların ciltlerine olan etkisinden kurtulmak isteyen kişilerin sorunlarına çözüm üreten plazma enerjisi tedavileri kişileri gençleştirirken özgüvenlerini de çoğaltır.

 

Siz de cildinizdeki sorunlardan rahatsızsanız; kırışıklıklardan ve yara izlerinden kurtulmak istiyorsanız plazma enerjisi tedavilerinin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.