Q-Switch Nd: YAG Lazer

Dermokozmetik Uygulamalar

Q-Switch Nd: YAG Lazer

Hamilelik döneminden kalan veya güneş ışınlarına maruz kalınması sonucunda oluşan güneş lekelerinden, geçmişin izlerini taşıyan kırışıklıklardan ve akne izlerinden şikayetçi olanlar Q-Switch lazer ile lekesiz bir cilde kavuşabilir. Aynı zamanda geçmişte yaptırdıkları dövmeleri artık vücudunda taşımak istemeyenler ve daha genç bir görünüme sahip olmayı arzu edenler de bu lazer uygulamasıyla hayallerindeki görüntüye sahip olabilirler.

 

Yeni geliştirilen ve uygulandığı cilt bölgesine enerjiyi eşit olarak dağıtan Q-Switced Nd: Yag lazer özellikle cilt lekelerinden kurtulmak; kalıcı dövmelerini veya makyajlarını sildirmek isteyen kişiler tarafından çokça tercih edilmektedir. Dermakozmetik ve estetik uygulamalar için özel olarak tasarlanan Q-Switced Nd: Yag lazer seansı sonrası kişiler günlük hayatlarına hemen dönebilirler. Farklı dalga boylarında lazer ışını verilmesiyle kişilerin görünümlerinde değiştirmek istedikleri hususlar tedavi edilir. Acısız ve hızlı Q-Switced Nd: Yag lazer seanslarıyla kişiler daha genç ve ışıldayan bir cilde kavuşurlar.

Q-Switced Nd: Yag Lazerinin Kullanım Alanları ve Avantajları

  • Q-Switced Nd: Yag lazerinin en belirgin avantajı farklı amaçlarla kullanılabilmesi ve kullanıldığı amacı güvenli bir şekilde yerine getirebilmesidir. Ayarlanabilir spot alanı ile vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilen bu lazer çeşidinde enerji işlem boyunca sabit tutulabilir. Yapılacak işleme göre dalga boyunun da ayarlanabilir olması hassas işlemlerde elde edilen başarıyı arttırır.

 

  • Q-Switced Nd: Yag lazer sistemi ile kalıcı dövmeler hangi renkte ve boyutta olursa olsun silinebilir. Dövmelerin çevresindeki dokulara zarar vermeden, en büyük dövmeler bile bu teknoloji sayesinde silinebilir. Hızlı, güvenli ve pratik uygulanabilen Q-Switced Nd: Yag lazer yöntemi geçmişin izlerini de silebilmektedir!

 

  • Çevresel faktörlere ve ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan cilt lekeleri de yine Q-Switced Nd: Yag lazer ile yok edilebilir. Bu lazer sisteminde dalga boyunun ayarlanabilir olması yüzeysel ve derinde bulunan cilt lekelerinin ortadan kaldırılabilmesini sağlamaktadır. Lekelerin boyutuna ve derinliğine göre seans süreleri farklılaşsa da dakikalar içerisinde tedavi sona erer. Küçük lekelerde anestezi uygulanmasına gerek yoktur, uygulama alanının genişlemesine bağlı olarak anestezik kremler sürülebilir.

 

  • Q-Switced Nd: Yag lazerin kullanım amaçlarından biri de cilt yenilenmesidir. Zaman içerisinde genişleyen gözeneklerin daraltılması, ince kırışıklıkların giderilmesi ve cilt yenilenmesi için uygulanan Q-Switced Nd: Yag lazer cildi gençleştirme özelliği ile de tercih edilmektedir. Karbon peeling yapılmasını sağlayan seanslar sırasında kişi ağrı ya da acı hissetmez. İşlem yaklaşık 15 dakikada sona erer.